Cyklistika s dětmi

Cyklovýlet Maria Alm - Zell am See
Cyklovýlet Maria Alm - Zell am See

Naše první trasa vedla z Maria Alm do Zell am See po cyklistické stezce, na kterou najedete, pokud se dáte napravo na hlavní cestě při výjezdu z apartmánu. Musíte však přejet hlavní silnici, na které je však vyznačen přejezd pro cyklisty. Před Zell am See se však musíte vydat cca 2 km po hlavní silnici (možné je jet i po chodníku,kde je vyznačen pruh pro cyklisty). Pokud budete objíždět jezero z leva dostanete se na naučnou stezku pro děti, kde jsou různá stanoviště, které popisují život v jezeře a zvířata, která v něm žijí. My jsme objeli celé jezero a v centru u jezera jsme si dali zmrzlinu, bez které si naše děti cyklovýlet neumí představit. V centru u jezera je možnost půjčit si elektrickou lodičku a projet se po jezeře. Minulý rok stálo půjčovné 17 eur na hodinu. Vzhledem ke stáří našich dětí jsme zatím jízdu na lodičce neabsolvovali. Délka trasy: 32 km (lehce zvlněných kilometrů údolím)

Cyklovýlet Maria Alm - Lofer (Voderkaser)
Cyklovýlet Maria Alm - Lofer (Voderkaser)

Náš zatím nejdelší cyklovýlet k vodopádům a řece u Loferu (Voderkaser). Cesta není náročná, vede údolím po vlnité cyklostezce přes Weissbach. Ve Weissbachu jsme si udělali přestávku v občerstvení Feinkost Bistro Vinothek, kde jsme si dali samozřejmě zmrzlinku a kávu. Jídlo tam také vypadalo výborně. V tomto občerstvení nevaří, ale nabízejí Vám studené pokrmy místní kuchyně (vřele doporučuji). V nabídce je také čerstvý domácí chléb, obsluha je velmi milá a vstřícná, ostatně jako všude v Rakousku.Odkaz uvádím níže. Před Loferem jsme odbočili na cyklostezce k Vodersaseru. Než na místo určení dojedete, jedete okolo průzřačné cesty, ve které je možné se vykoupat (jsou zbudovány nádrže) a můžete uspořádat piknik. Okolo řeky jsou umístěny grilovací koše, které můžete využít pro Váš piknik. Na konci cesty je restaurace a vstup do Voderkaser. Poprvé za náš pobyt v rakousku jsem byla mile překvapena, že restaurace je uspůsobená dětským a zároveň rodičovským potřebám. Můžete si v klidu vychutnat kávu u stolu, který je v blízkosti dětského hřiště, pískoviště a domečku pro děti. Jednu nevýhodu to však má, nelze platit kartou, ale pouze hotově.                                         Délka trasy: 52 km (lehce zvlněných kilometrů údolím)

Více na odkazu:                                                                 www.oafochguat.at                                                                                    https://www.vorderkaser.com/

Cyklovýlet Maria Alm - Weissbach
Cyklovýlet Maria Alm - Weissbach

Jednalo se o stejnou cestu jako v přechozím cyklovýletě, ale zakončili jsme ji občerstvením v restauraci (Gasthof Frohnwies) před Weissbachem. Výhodou této restaurace je, že má zahrádku v těsné blízkosti dětského hřiště. Můžete tedy děti vypustit na dětské hřiště a vypít si v klidu kávu, jelikož jsou na dohled. V nabídce této restaurace je i domáci pizza. Délka trasy: 42 km (lehce zvlněnýmch kilometrů údolím).

Více na odkazu: https://www.hotel-weissbach.at/de/


Vložte svůj text...