Když prší

Když prší 

Připravili jsem si pro Vás pár tipů když prší. Když jsme byli naposledy v Rakousku, tři dny nám z toho pršelo. Jelikož se děti po chvíli doma nudili, byli jsme nuceni vymyslet program, který by je unavil a zároveň bavil. Co jiného zvolit než bazén spojený s výletem.

1/ Lázně Kaprun - již jsme několikrát byli. Mysleli jsme si tedy, že jedeme na jisto. Bohužel jsme se mýlili. Vzhledem k pandemické situaci COVID 19 je nutné si rezervovat vstupné přes webové stránky, což jsme bohužel nevěděli a tudíž jsme se do bazénu nedostali.

2/ Zell am See - Freizeitzentrum - přímo v Zell am See, nad hlavní silnicí se nachází Freizeitzentrum, kde je bazén s tobogánem. Po několika pokusech (opět v souvislosti s pandemickou situací COVID 19 je omezený počet možných návštěvníků na 160 lidí, místo si není možné rezervovat), jsme se dostali do bazénu. V rámci tohoto centra se nachází jeden velký bazén, které je rozdělen na část určenou pro plavce a část určenou pro děti. Pro ty nejmenší je u hlavního bazénu umístěno brouzdaliště s mini tobogánem. Naleznete tam také velký tobogán, kde jsme jezdili převážnou část dne. Vzhledem k tomu, že bazén je otevřen od 12:00 hod a není možná rezevace vstupu, nám se ovědčilo jít do bazénu mezi 16:00 - 17:00 hod, kdy jsme ani nečekali žádnou frontu na "volné místo". Bazén má provozní dobu do 21:00 hod, takže jsme se do sytosti vyřádili.

3/ Bad Gastein - Zhruba 50 km od Maria Alm se nachází lázeňské městečko Bad Gastein. My jsme do tohoto městečka jeli s cílem navštívit místní lázně a udělat si malou procházku po historickém centru, kde se nachází krásný vodopád. Bazén se nám nakonec podařilo navštívit, ale setkali jsme se, se stejným problémem jako v Zell am See. Proto jsem se šli nejdříve projít a následně navštívili bazén (opět 16:00 - 17:00 hod). V rámci areálu se nacházelo několik bazénů jak pro ty největší, tak nejměnší s různými teplotami vody. Vše doplňovali různé bublající proudy. Pokud máte chuť můžete vyplavat i ven. Venkovní teploty se nemusíte obávat, voda je příjemně teplá.