Hory s dětmi

Výuka dětí na lyžích: Tento rok jsou zase děti starší a už se je snažíme oba naučit na lyžích, aby hory byli i pro nás také takovou malou dovolenou a nebyla pouze o oblékání, svlíkání a o výletech a procházkách. V Maria Alm jsme zkusili dvě sjezdovky. O první z nich už jsem psala, ale tento rok nás zase překvapila svojí praktičností. Sjezdovka se nachází hned na začátku Maria Alm, a to sjezdovka Hinterreit. Nejen, že zde trénují lyžařské hvězdy, ale na konci sjezdovky je bokem vymezen prostor pro malé lyžaře. Sice zde také působí lyžařská školička, ale v době kdy neprobíhá výuka je tento prostor určen pro všechny děti. Proto z vlastní zkušenosti vřele doporučuji. Jedná se o mírný kopec, na který Vaše děti vyveze nekonečné lano a na sjezdovce jsou umístěny různé prvky, kde si Vaše dítě může zkoušet své získané dovednosti.Byli jsme i mile překvapení, že po žádosti jsme mohli využít i pomůcky lyžařské školičky, takže jsme dětem napr. postavili slalomovou dráhu. Nekonečné lano je pro děti do 5-ti let zdarma. Dospělý musí mít jízdenku, která se pohybuje i se zálohou v rozmezí 6 eur na celý den. V blízkosti sjezdovky je i malé občerstvení. Můžete sedět uvnitř, nebo venku. My jsme tam s dětmi chodili hlavně na polévku a horkou čokoládu.

Druhá sjezdovka se nachází přímo v Maria Alm. Sjezdovka pro děti je z mého pohledu poměrně průdší a navíc Vás nahoru vyveze poma. Tudíž jsme volili až v okamžiku, kdy dcera již uměla sama zastavit a měli jsme jistotu, že lyže sama dobře ovládá. Syna jsme na tuto sjezdovku zatím nepustili. Na sjezdovce jezdí více malých dětí, než v Hinterreitu, tudíž je tam i větší prostrok k seznámení a k dětskému předvádění mezi sebou. :) Dole pod sjezdovkou působí lyžařské školičky a je tam také dětské hřiště, na kterém jsem byla po celou dobu já se synem. Jakmile na něho, ale přišla dcera bylo po lyžování.

Tip kam v Maria Alm s dětmi: Dorf Cafe

Dorf Cafe - Maria Alm
Dorf Cafe - Maria Alm

Pokud si chcete dát v klidu kávu, nebo něco jiného doporučuji Vám cukrárnu Dofr Cafe, která se nachází na náměstí v Maria Alm, naproti hotelu Eder hotelu. Vždy, když jsme v kavárně byli, byli jsme tam sami, nebo max. byl obsazen jeden stůl. V cukrárně je tedy klid a navíc naše děti jsou trošku hlučné, tak tam tudíž nebyl ani nikdo, komu by naše rozverné děti vadily. Děti jsi dali poprvé zmrzlinu. Mají tam velký výběr různých zmrzlinových pohárů a teplých zákusků. Byli jsme ale překvapeni, že nabízejí i hlavní jídla. Když jsme tam byli podruhé děti si objednali pizzu. Přiznávám, měli jsme trošku strach z toho, jak bude chutnat, ale musím uznat, že byla výborná, stejně tak jako ostatní jídlo, co jsme si objednali. Pouze upozrorňuji na to, co nás zaskočilo - v kavárně se nedá platit kartou. V kavárně je wifi a obsluha dokonce přinešla našim dětem pastelky, papíry a drobné hračky na hraní. Pokud si tedy chcete v klidu dát kávu, či se najíst za mne mohu doporučit, i když v Rakousku, co se týká jídla, nemůžete šlápnout vedle.